Mäta pieporná v konopnom vrecúšku 20x30cm

Mäta pieporná v konopnom vrecúšku 20x30cm

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Skladom 17ks.

11,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Mäta pieporná je populárnou bylinkou s ľúbeznou vôňou mentolu. Patrí medzi najpoužívanejšie bylinky a pestuje sa po celom svete. Tešila sa úcte už v starovekom arabskom svete, kde mala kultový význam ako symbol priateľstva a lásky. Z praktického hľadiska odháňa muchy a hmyz. Mäta posilňuje organizmus, povzbudzuje, zvyšuje telesnú kondíciu (spolu s rozmarínom), zvyšuje sexuálny apetít (spolu so saturejkou) a stimuluje nervovú sústavu. V prvom rade sa však používa na odstránenie zažívacích ťažkostí. Uvoľňuje kŕče, zastavuje zvracanie, zlepšuje vylučovanie žlče a zastavuje plynatosť. Mentol obsiahnutý v mäte vyvoláva pocit chladu, znecitlivuje a čistí dych. Dáva sa aj ako prísada do kúpeľov a inhalácií.

Príprava čaju: 1 lyžicu zalejeme 2,5 dcl vody, zamiešame, prikryjeme a necháme 15 minút vylúhovať. Precedíme a pijeme 3 x denne v tretinovom množstve pol hodinu pred jedlom. Užívame maximálne 10 dní.

Nový komentár

* (Povinné)

Zdravotné analýzy v ponuke:

Analýza kvapky krvi na mikroskope v Revúcej: 20 Euro s DPH

Analýza na kvantovom analyzátore v Revúcej: 15 Euro s DPH

Pre viac informácii o analýze alebo pre objednanie sa na analýzu volajte 0907 173 910. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.