Panel používateľa

Oximeter 2v1 model CMS50D

Oximeter 2v1 model CMS50D

Hodnotenie produktu: 5/5 (7x)

Vaše hodnotenie:

AKCIA

Nevyhnutnosť pre starších počas COVID-19.

39,90 € s DPH

69 € s DPH Zľava 29,10 €

Dostupnosť: Skladom

Oximeter / Oxymeter

"Čím nižší tep, tým dhší život" - preukázala štúdia. Rýchla kontrola zdravotného stavu pre starších ľudí. Kontrolujte si okysličenie a tep 2x denne, aby ste zavčasu detekovali zhoršenie stavu. Pri zhorčení je potrebné stav okamžite konzultovať s lekárom.

Pulzný oximeter môže byť použitý pri meraní pulzu kyslíkovej saturácie a tepovej frekvencie cez prst. 

Ľudia, ktorí majú srdcové ochorenia, hyperlipidémiu, hypertenziu, diabetes melittus môžu ako
následok ochorenia trpieť na zhoršený tok krvi, čo vedie ku zníženej kapacite krviniek prenášať kyslík.


To sôsobuje nedostatočné okysličenie tela a vedie ku symptómom ako bolesti hlavy, zadýchavanie, závraty atď.


Oximeter pulznej frekvencie: Frekvencia impulzov je počet impulzov za minútu. Obvykle je frekvencia pulzu konzistentná so srdcovou frekvenciou. Frekvencia by mala byť 60-90 úderov za minútu.

Meranie saturácie na kyslík: Saturácia na kyslík by mala byť 98 percent.

 

Čo je pulzný oximeter?

Pulzný oxymeter je malé a ľahké zariadenie, ktoré sa používa na sledovanie množstva kyslíka prenášaného krvou v tele. Tento neinvazívny nástroj sa bezbolestne pripája k vášmu končeku prstov a vysiela prstom dve vlnové dĺžky svetla na meranie vašej tepovej frekvencie a množstva kyslíka vo vašom systéme. Keď oximeter dokončí hodnotenie, na jeho obrazovke sa zobrazí percento kyslíka v krvi pochádzajúce zo srdca - ako aj vaša aktuálna tepová frekvencia. 

Prečo je pulzná oxymetria taká dôležitá?

Keď pacient začne strácať kyslík, má lekár menej ako tri minúty, aby predišiel riziku poškodenia mozgu, srdcového zlyhania a smrti.

Zdravé telo by nikdy nemalo klesnúť pod 95% saturáciou kyslíkom a oxymetre môžu detekovať zmeny už od 1%. 
Hodnoty by nemali klesnúť pod 92%, lebo to indikuje veľmi zhoršené okysličenie vašej krvi a tkanív. 
Pred vynájdením oximetrov si skúsení lekári všimli príznaky hypoxie (nedostatok kyslíka), keď pacienti cynaosovali - doslova sa ich koža začala sfarbovať na modro a saturácia kyslíkom bola škodlivo nízka na 85%.

Načo slúži meranie tepovej frekvencie srdca – pulzu?

Výhodou oximetra je, že je maličký, kontrolujete si saturáciu kyslíkom, ale dáva aj informácie o Vašej tepovej frekvencii. 
Ak by ste chceli začať riadiť tepovú frekvenciu smerom dole, lebo to je zárukou dlhovekosti tak bez oximetra sa nezaobídete.  Za normálne hodnoty tepovej frekvencie sa považujú hodnoty 60-100. Ale podľa jednej štúdie o meraní pulzu a dlhovekosti sa ukázalo, že je výhodnejšie mať nižšiu tepovú frekvenciu ako vyššiu, lebo ľudia s frekvenciou 100 úderov za minútu preukázali významne vyššie riziko nejakej príhody ako ľudia s nižšou tepovou frekveniou.

Literarúra: 

Heart Rate, Life Expectancy and the Cardiovascular System: Therapeutic Considerations

Konstantinos Dean Boudoulasa, Jeffrey S. Borerb, Harisios Boudoulasa,c,d

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.