Starnutie sa nedeje zo dňa za deň a môžeme ho do určitej miery regulovať a spomaliť
Pridané: 24.11.2015 10:55:13 Počet zobrazení: 2092
24 November 2015
Starnutie je normálny proces, pri ktorom dochádza k rôznych biologickým procesom, ktoré vieme regulovať a do určitej miery pozastaviť. Na to, aby sme to vedeli potrebujeme poznať, ako také starnutie prebieha.

Starnutie a spôsoby ako ho spomaliť
V tomto článku vám to popíšeme a zároveň vám povieme, aké su funkcie kolagénu, hyaluronu a elastínu, ako to ovplyvňuje naše telo zvnútra a zvonku a aké potraviny, doplnky, alebo kozmetické prípravky nám pomôžu.
Starnutie je proces, ktorý nám skôr či neskôr prinesie vrásky a šediny. Okrem toho prinesie zmeny a zhoršenie pre naše cievy, zuby, srdce, všetky bunky, tkanivá a orgány. Ako sa máme brániť?
Starne náš srdcovocievny systém:
Keď starneme, náš srdcový tep sa jemne spomalý a srdce sa jemne zväčší. Krvné tepny a cievy budú tuhšie, čo zaťažuje srdce, pretože srdce musí vynaložiť väčšie úsilie na pumpovanie krvi. Môže to viesť k hypertenzii alebo iným srdcovocievnym ochoreniam.
Náš tip: Používanie BIOquantu, laserovej terapie, zabraňuje vzniku stvrdnutých krvných stien ciev a zároveň napráva ich stav a regeneruje ich. Pôsobí preventívne pred vznikom srdcovocievnych ochorení, ale ich aj lieči. Okrem toho kokosový olej obsahuje kyselinu olejovú, ktorá znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrý cholesterol. Zároveň chráni srdce a cievy.
Starne náš oporný systém: kosti, kĺby a svaly
Vekom sa naše kosti zmenšujú vo veľkosti ale aj v hustote. Tento jav ich oslabuje a sú náchylnejšie na zlomeniny. Okrem toho svaly strácajú na sile a flexibilite a dochádza k opotrebovaniu kĺbov vďaka strate potrebných živín na vyživenie kĺbov vrátane kyseliny hyalurónovej a kolagénu.
Náš tip: Zaraďte do svojho jedalníčka kolagénový proteín, vápnik a vitamín D.
Starne a zhoršuje sa aj naše trávenie:
Vekom je náš tráviaci systém oslabený a mnohí môžu pociťovať zápchu, alebo nadúvanie. Je náchylnejší na ochorenia a práve rakovina hrubého čreva je strašiak, ktorý sa môže rozvinúť. Preto po 50 rokoch sú zaradené pravidelné kolonoskopické vyšetrenie ako prevencia. Oslabená črevná mikroflóra vedie aj k poruchám imunitného systému.
Náš tip: Zaradte do svojho jedalníčka kokosový olej, ktorý regeneruje a lieči hrubé črevo. V prípade, že trpíte kandidou, ktorá je typická v staršom veku, kokosový olej ju ničí a preto po jeho užívaní môžete mať riedku stolicu alebo pocity dávenia. Po úplnom odstránení kandidy tieto pocity vymiznú. Okrem toho kokosový olej reguluje a napráva mikroflóru vo vašom hrubom čreve, zabíja baktérie, vírusy a aj plesne. Zaradte do svojho jedalníčka aj vhodné probiotiká.
Starne aj nás močový mechúr: Časom náš mechúr stráca silu a tým my strácame kontrolu a môže dochádzať k úniku moču. U žien k takýmto problémom môže dôjsť v menopauze a u mužov to môže spôsobovať zväčšená prostata.
Náš tip: Skúste kegelove cviky. Posilnia svaly močového mechúra a postupne sa to bude zlepšovať.
Naša pamäť sa postupne stráca:
Vekom sa naša pamäť zhoršuje. Objem mozgu je na vrchole v 20 rokoch. V období, keď dosiahneme 40 rokov, začíname badať nepatrné zmeny ako zabúdanie mien alebo zabúdanie niektorých udalostí. Dochádza k zmenšovaniu mozgovej kôry a neuróny, teda nervové bunky sa buď zmenšujú alebo môže dôjsť aj k ich zakrpateniu. Normálny starnúci mozog má znížený prietok krvi.
Tým že starneme, mení sa aj naše správanie. Najskôr prietok krvi je hlavne znížený v prednej mozgovej kôre a dochádza k strate na rýchlosti rozprávania, alebo nevieme rýchlo prísť na to, čo sme chceli povedať. Dlhšie nám aj trvá naše plánovanie a organizovanie vecí a aktivít. Neskôr sa zhoršuje prietok v temennej časti, ktorá ovplyvňuje motorické funkcie. Následne dochádza aj k zhoršeniam v spánkovej časti, ktorá ovplyvňuje spomienky.
Tip: Používanie BIOquantu, laserovej liečby, zlepšuje prekrvenie aj mozgu aj srdca a všetkých ostatných orgánov a zlepšuje prívod kyslíka do mozgu a odvod oxidu uhličitého. Takisto napráva a regeneruje poškodené mozgové bunky, ak ešte neboli odumreté. Je to liečba aj prevencia.
Starnú aj oči aj uši a všetky zmysly:
Zrak sa nám zhoršuje a slabo počujeme. Okrem toho strácame aj na chuti, čuchu, či dotykoch. Štruktúry vo vnútri orgánov (oči, uši, chuťové kanáliky) sa menia a znižujú. Väčšou starostlivosťou o tieto orgány a pravidelnými kontrolami vieme predchádzať týmto zhoršeniam.
Starnutie pokožky:
Vrásky vznikajú v dôsledku starnutia. Hrúbka vrások môže byť od mikrometrov po niekoľko milimetrov. Prvé vrásky vznikajú na čele, potom okolo očí a úst.
Vznikajú ako dôsledok:
- Zníženie svalovej hmoty
- Zníženie hrúbky pokožky
- Zníženie tvorby kolagénu a elastínu v kožnej vrstve dermis
- Dehydratácia rohovitej vrstvy
Pre starnúcu pokožku su typické viacfarebné sfarbenia pokožky, hyperpigmentácia alebo hypopigmentácia.
Najviac si starnutie odnesie vrchná kožná vrstva dermis . Dochádza k zmenám vo fibroblastoch, bunkách, ktoré sú zodpovedné za biosyntézu kolagénu, elastínu a GAG. Nie len že kolagén a elastín sa vytvárajú pomalšie, ale aj organizácia proteínov sa mení a ovplyvňuje štruktúru kože.
Medzibunkový priestor, ktorý udržuje tieto proteíny ako kolagén a elastín sa mení tiež. Zložky a distribúcia zložiek v medzibunkovom priestore a v dermis sa znižuje vrátane kyseliny halurónovej. Táto strata vrátane barierovej vrstvy v epiderme spôsobuje dehydratáciu, zníženie vlhkosti pokožky, zníženiu objemu lipidov v pokožke a k zhoršeniu efektívnosti viazať a udržiavať vodu. Našťastie aplikovanie kyseliny hyalurónovej a potrebných olejov napomáha obnovovať tieto procesy.
Náš tip: Aplikovaním kyseliny hyalurónovej vašu pokožku napne a vyplní. Následne ju obohate o prírodné oleje, ktoré jej dodajú potrebnú vláčnosť a jemnosť. Vyskušajte hyalurónové gély aplikovať ultrazvukovou žehličkou, aby sa rozpili do najhlbších štruktúr pokožky.