Späť

Ako si udržať dlhodobé zdravie?

Pridané: 24.11.2015 21:57:38 Počet zobrazení: 1463

24 November 2015

Zamysleli sie sa niekedy nad tým, že vo svojich 50 rokoch beriete 10 rôznych liekov a postupom času sa to bude navyšovať až nakoniec nebudete ani môcť íst na dovolenku, bez toho, aby ste si zbalili všetky lieky? Vo vyššom veku každý druhý dôchodca má alebo má nábeh na stareckú cukrovku, berie lieky na tlak, na roztiahnutie ciev, lieky na spánok a ďalšie. Kam sa to všetci rútime?

Zdravie máme len jedno a tak by sme k nemu mali pristupovať

V dávnych časoch ľudia lieky ani nepoznali a liečili sa bylinkami a odvarmi. Lekára navštevovali len v tom najnutnejšom prípade.

Kto toto všetko spôsobil?

Povedzme si úprimne, spôsobili sme si to sami.

Znečisťujeme naše ovzdušie, čo prináša nárast respiračných a kožných ochorení ako astma, alergie a ekzémy. Nehovoriach o rôznych zmutovaných vírusoch a baktériách, na ktoré sa momentálne dostupné antibiotiká postupne stávajú rezistentné.

Vyrábame potraviny plné cukrov, čo len napomáha rozmnožovaniu kandidy v našom tele. Potraviny plné tuku a soli ako lupienky, chrumky, potrebujeme ich nazaj k životu? Škodlivý tuk a nadmerné množstvo soli nám na zdraví určite nepridá.

konzumácia cukru škodí

Teraz si iste poviete, že aj v minulosti ľudia jedli chleba so slaninou a nič im nebolo. Áno jedli, ale ako pracovali? Ako drevorúbači, fyzicky a v prírode. Nie ako my, čo sedíme dlhé hodiny za počítačom. Potom prídeme domov, sadneme si k televízoru a vyrabujeme polovicu chladničky.

Nastal čas sa zamyslieť a urobiť zmeny v našom živote. Pomôžeme vám, ale budete na to potrebovať odhodlanie a trpezlivosť.

Prvým krokom by mala byť zmena stravovania:

Vylúčte nezdravé potraviny, najlepšie ak ich vyhodíte a nahradíte zdravými. Je potrebné jesť minimálne trikrát denne a pravidelne.

Raňajky: 

 • Ovsené vločky so sójovým mliekom
 • Praženica na kokosovom oleji
 • Smoothie: 1 banán, trochu čerstvého špenátu, lyžička ľubovolných semiačok, odmerka zeleného jačmeňa, trochu vody
 • Knackenbrot so syrom, paradajkou a paprikou
 • Ovocný šalát
 • Celozrnné palacinky plnené špenátovým krémom

Obed: 

 • Celozrnná ryža s kuracím soté so zeleninou
 • Celozrnné cestoviny so špenátovou omáčkou
 • Čerstvý šalát z rukoly

Večera: 

 • Probiotický jogurt s vločkami
 • Knackenbrot natretý domácou baklažánovo-paprikovou nátierkou
 • Špenátový prívarok s vajíčkom na kokosovom oleji
 • Celozrnný chlebík so zeleninou

Pitný režim:

 • Minimálne 1,3 L zásaditej vody
 • 0,5 L zeleného čaju doobedu
 • Pohár odštaveného pomaranča, cvikly, jablko, podľa toho čo vám chutí

Takouto úpravou jedalníčka po mesiaci zbadáte zlepšenie vášho zravotného stavu a zároveň schudnete.

pravidelný pitný režim

Druhým krokom je začat cvičiť: 

Pokiaľ cvičenie nemáte radi, skúste rýchlu chôdzu a prechádzky.

Ak ste mladí a plní sily odporúčame intervalový tréning, ktorý nie lenže ozdraví a rozpumpuje vaše srdiečko, ale aj zníži ručičku na váhe.

Ak ste mamička a nemáte toho času až tak veľa, odporúčame videá na youtube pod názvom ,,high intensity workout,,. Niektoré videá sú 15 minútové a na tie si určite čas nájdete.

bioquant laserove ozarovanie krviĎalším krokom je pridanie laserového ožarovania krvi:

Laserové ožarovanie krvi BIOquant je liečba a prevencia kardiovaskulárnych a mozgovovaskulárnych ochorení. Každá rodina by mala mať jeden prístroj a každý člen by ho mal používať raz denne. Znižuje vysoký krvný tlak, rozpúšťa nánosy na stenách ciev, upravuje cholesterol a tým predchádza vzniku srdcového infarktu alebo mozgovej príhody. Okrem toho prinesie viacej kyslíka každej bunke vášho tela a každému orgánu.

Tým posledným krokom je zákaz stresu:

Tak toto je asi to najťažšie. Žijeme v čase, kedy na nás stres striehne neustále. Nahnevajú nás správy v televízii, šéf v práci, alebo aj naši priatelia či rodina.

Mali by sme sa naučiť regulovať stres. Existujú na to rôzne semináre, alebo youtube videá, ale aj jóga, či meditácia pomôže.

Mamičky a staré matky tvrdia, že práve detský smiech nám prináša najviac radosti. Skúste sa po práci len tak posadiť ku vašim deťom a sledujte ich. Určite vás to naplní nekonečným šťastím.

 

Zdravotné analýzy v ponuke:

Analýza kvapky krvi na mikroskope v Revúcej: 20 Euro s DPH

Analýza na kvantovom analyzátore v Revúcej: 15 Euro s DPH

Pre viac informácii o analýze alebo pre objednanie sa na analýzu volajte 0907 173 910. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.