Panel používateľa

Kurkumín 400mg výživový doplnok

Kurkumín

1 položka

Obsah: 90 kps x 400mg
Čistota: 99.7%
Kurkumín najvyššej čistoty bez additív a konzervantov!

John Osborne, liečiteľ a neuropat s 35 ročnou praxou v oblasti prírodnej medicíny hovorí : "Kurkumín zmenil môj život. Vyliečil ma z myelomu (nádorové ochorenie plazmatických buniek). Začal som brať 2 kapsule denne a stal som sa opäť sám sebou. Vrátila sa mi sila a chuť žiť a žiadne slová nedokážu vyjadriť vďaku, ktorú cítim zato, že žijem opäť plnohodnotný život."

Pán John Osborne odvtedy zaradil kurkumín do svojho portfólia produktov, ktoré odporúča svojim klientom a zákazíkom vo svojej praxi.

Kingray kurkumín 99 TM a dávkovanie:

Odporúčaná dávka v prípade prevencie je 800-1600mg čistého kurkumínu na deň. To predstavuje 2-4kps denne. Odporúčaná dávka pre zlepšenie zdravia je 4 x 4 kps denne. 

Kurkumín účinky na zdravie: celotelové, predovšetkým je to najsilnejší antioxidant na svete a mnohí ho poznajú aj pod názvom cancer cleaner (silný proti-rakovinový účinok)

Doplnková terapia::

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Kurkumín korenie verzus kurkumín výživový doplnok

Čo je kurkumín?

Kurkumín je zložka, ktorá sa nachádza v kurkume a má terapeutické účinky.

Niečo ako kapsaicín v chili papričkách, alebo ako beta-karotén v mrkve. Kurkumín, ako aj kapsaicín a beta-karotén sú antioxidanty, ktoré pomáhajú telu odstraňovať voľné radikály. Kurkumín dáva kurkume charakteristickú žltú farbu, tak ako dáva kapsaicín štiplavosť chilli papričkám, alebo betakarotén, ktorý dodáva mrkve charakteristickú farbu.

Kurkuma je podobný koreň ako zázvor a odlišujú svojou farbou, vôňou a chuťou.

Nezamieňajte si kurkumu s kari korením. Kari korenie je zmes korenín ako kurkumín, kmín a chilli papričiek, a môže sa odlišovať chuťou od sladkej po pikantnú.

Korenie kurkuma

Korenie kurkumy nájdeme v každom supermarkete. Je typické hlavne pre Indickú a Ázijskú kuchyňu. Nezamieňajte si ho ale s kari korením ako sme už spomenuli vyššie. Pretože kari obsahuje len minimálne množstvá kurkumínu, ktorý má dodať kari tú tradičnú žltú farbu. Korenie kurkumy sa odhaduje že obsahuje 2-10% kurkumínu.

Korenie verzus výživový doplnok kurkumín

Výrobcovia často miešajú kurkumín s piperínom, čo znižuje obsah čistého kurkumínu, čo je škoda. Náš výživový doplnok obsahuje 99,7% čistého kurkumínu, čo sa nedá porovnať s doplnkami, ktoré sú miešané a už vôbec sa to nedá porovnať s korením kurkuma, ktoré sa predáva v každom obchode. Na dosiahnutie terapeutických účinkov je potrebné konzumovať 400-1800mg kurkumínu, čo je 1-5 kapsúl kurkumínu. Okrem toho je potrebné si uvedomiť, že korenie kurkuma z obchodu je doplnené o farbivá a iné látky a nepodlieha takých kontrolám ako samotné výživové doplnky. Preto neodporúčame nadmernú konzumáciu korenia kurkumy z obchodu, lebo to môže mať nepriaznivé účinky.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.